List of R.A.C.E.R. Participants

KHS FULL FACTORY TEAM
Logan Binggeli – St. George, Utah – Pro Men – DH, 4X, DS & Super D
Kevin Aiello- Southern California – Elite – DH, 4X, DS & Super D
Bryson Martin Jr- Valencia, CA – Elite – DH, 4X, DS & Super D
Quinton Spaulding – Henderson, Nevada – Elite – DH & DS
Dale Holmes Murietta, California – Elite – 4X & Super D

KHS CO-FACTORY TEAM
Tyler Odom – Torrance, California – AMA SuperSport Class – 2009 Daytona SS Champion

ROAD/TRIATHLON
CashCall Mortage Cycling Team – Southern California
John Howard – Vista, California – 2002 Masters 55-59 Road and Mountain Champion

INTERNATIONAL
COSTA RICA
Edgar “Tom” Zumbado, Costa Rica – Men’s
Paolo Montoya, Costa Rica – Men’s Winner of 2004 La Ruta de Los Conquistadors

VENEZULA
Oscar Ramirez, Venezuela – Men’sElite DH
Sergio Guia, Venezuela – Men’s XC Expert Master B
Marco Garcia, Venezuela – Men’s XC Expert Master B
Andres Coa, Venezuela – Men’s XC Senior Expert
Patricia Ribeiro, Venezuela – Women’s XC Expert Master
Celmira do santos, Venezuela – Women’s XC Expert Master

UKRAINE
Alexey Tatarovsky, Ukraine – 3-Time Men’s National DH Champion

khs Hours of Tsali 367 List of R.A.C.E.R. Participants

Team KHS/Kenda-cycleyouth.com winners of the 12 Hours of Tsali 4-Men’s Division

CYCLING CLUBS/TEAMS
Team KHS/Kenda-cycleyouth.com – Junior Mountain Bike Racing Team -Snellville, Georgia
Cytomax Mountain Team – California
Duke University C.C. – North Carolina
GIS Cycling Team – Minnesota
San Diego State University C.C. – San Diego, California
University of California C.C. – Berkeley, California
University of California, Irvine C.C. – Irvine, California
University of California, San Diego C.C. – San Diego, California
University of California, San Diego Triathlon Club – San Diego, California
University of Illinois C.C. – Illinois

R.A.C.E.R. Team Members
Regional Area Competitors, Enthusiasts and Racers
Bill Cassidy, Round Lake Beach, IL – Master’s Track 45-49
Dan Cocharo, Englewood, CO – Junior DH 15-18
Michael Cummings, Snellville, GA – Men’s XC 12-18
Devin Curran, Breckeridge, CO
Thomas DiNunzio, Andover, NJ – Men’s XC Sport 12-18
Nick Echevarria, Reno NV – Men’s XC Sport, DH and Freeride
Kirk Edgerton, Rancho Cordova, CA
Dennis Feeney, Bend, OR
Derek Griggs, Seabrook, NH – Men’s XC Sport, Vets
Brad Hafen, Orem, UT
Mike Henderson, Valley Center, CA – Men’s 24 Hour/XC Sport 35-39
Dan Hock, Andover, NJ – Men’s XC Sport 12-18
Steven Humphreys, Seabrook, NH
Mike Kern, Bartlesville, OK
James Lehr III, Manhattan, KS – Men’s Triathlon 25-29
Mark Mallahan, Bellingham, WA – Men’s XC Expert, Short Track, TT 19-24, Cat. 4 Road
Brandon McMurtrey, Ontario, CA
“Levi” Mark Pueschel, Arroyo Grande, CA – Men’s XC Expert 45+
Thomas Ray, Salida, CO
Aaron Rourke, Lebanon, OH
Austin B. Sansbury III, Raleigh, NC – Men’s XC Sport 19-29
Todd Stoehr, San Luis Obispo, CA – Men’s XC Expert 19-24
Cody Strickland, Huntersville, NC
Mark Tanka, Chicago, IL
Steve Venable, Scottsdale, AZ – Men’s XC Sport 30-39
Grant Wills, Altoona, PA – Cat. 4 Road, Age group 19-24
Matt Wojtanek, Lemont, IL – Kid’s Class, 8 years old

Back to R.A.C.E.R. main page